Hírek
2011. Augusztus 12. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Fix közjegyzői díj - mától igényelhető az árfolyamrögzítés
Fix közjegyzői díjat határozott meg a kormány minden bankra az árfolyamrögzítést kérő devizahitelesek érdekében.
A megszokott díj töredékét kitevő összeget egy jövő heti kormányrendeletben pontosítják majd, de előzetesen annyit lehet tudni, hogy egy 10-20 ezer forint közötti, egyszeri költségről van szó.
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban egyeztetett a kormány, a Magyar Bankszövetség és a Magyar Országos Közjegyzői Kamara. A felek megállapodtak abban, hogy az árfolyamgát bevezetésével járó szerződésmódosításra és gyűjtőszámla létesítésre a lehető legegyszerűbb ügyintézést, adminisztrációs kötelezettséget teszik lehetővé.
A közjegyzői díjon kívül más költséget nem lehet felszámolni. Az adósok holnaptól kérhetik a bankoktól írásban a rögzített árfolyam bevezetését. Az árfolyamrögzítés hatása az októberi törlesztő részletekben jelentkezhet először.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:07, hétfő | Belföld
A hét elején még párás, ködös idő várható, de karácsonykor eső érkezik
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
