Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2024. Szeptember 14. 08:46, szombat | Életmód
Forrás: MTI

Főleg az ország nyugati felén okoz gondot a viharos szél

Főleg az ország nyugati felén okoz gondot a viharos szél

Főleg az ország nyugati felén okoz gondot a viharos szél, a legtöbbször Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém vármegyében hívták a tűzoltókat pénteken viharkárok miatt - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.

A legtöbben útra dőlt fák, leszakadt ágak, megbontott tetők miatt telefonáltak a katasztrófavédelem műveletirányítási ügyeleteire.

A hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók több mint száz helyszínen avatkoztak be.

Fertőszentmiklós közelében egy tizenöt méteres fa dőlt a 85-ös főútra, elfoglalva a fél útpályát. Mosonmagyaróváron és Sopronban parkoló autóra dőlt egy-egy fa, Beleden pedig megtelt egy utcai vízgyűjtő, ahonnan a csapadék egy családi ház udvarába folyt - áll a közleményben.

Címkék: időjárás, szél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 28. 16:00, szombat | Életmód

Elindult a református templomokat és műemlékeket bemutató Református Digitális Épített Örökségtár

Elindult a Református Digitális Épített Örökségtár, az új, online adatbázis a református templomok és műemlékek bemutatását tűzte ki célul - közölték az örökségtár készítői pénteken az MTI-vel.

2026. Február 28. 15:00, szombat | Életmód

Szallas.hu: tavasszal Budapest, Hajdúszoboszló és Eger a belföldi utazók kedvence

Tavasszal Budapest, Hajdúszoboszló, Eger, nyáron pedig Siófok, Hajdúszoboszló és Gyula lehet a belföldi utazók leggyakoribb választása - közölte a Szallas.hu portál előfoglalási adatai alapján pénteken az MTI-vel.

2026. Február 28. 08:44, szombat | Életmód

Pop-up kiállítás nyílt a Korda György-Balázs Klári művészházaspárról a Magyar Zene Házában

Pop-up kiállítás nyílt a Korda György-Balázs Klári művészházaspárról Onstage/Backstage címmel pénteken a Magyar Zene Háza Popkulturális Klubkönyvtárában.

2026. Február 27. 13:00, péntek | Életmód

Megnyílt a Planet Budapest Fenntarthatósági Expo