Hírek
2019. Március 28. 09:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folyamatosan nő a magyarországi repülőterek forgalma
Folyamatosan nő a magyarországi repülőterek forgalma; Debrecenben megduplázódhat, Budapesten a 15 milliót is elérheti az idei utasszám - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerda esti Híradójában.
A debreceni nemzetközi repülőtéren tavaly 382 ezer utas fordult meg, idén 700 ezerre számítanak, mivel nemcsak a járatok, hanem az úti célok száma is bővül. Király Tamás, a Debrecen International Airport ügyvezető-helyettese elmondta, Debrecenből jelenleg 11 úti célt érnek el, ez a szám március 31-én 14-re nő.
Mint kiemelték, Budapestről többek között Izraelbe is el lehet repülni. Az El Al Izraeli Légitársaság most ünnepelte budapesti járatindításának 30. évfordulóját. A légitársaság Magyarországi igazgatója, Váradi János azt mondta, számukra a biztonság az első, és sokan úgy tartják, hogy az El Al a világ egyik legbiztonságosabb légitársasága. Az elmúlt 30 évben több mint 1 millió utas vette igénybe a magyar járatot.
Az ismertetés szerint Magyarországról 44 légitársasággal 134 repülőtérre lehet eljutni.
Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója azt mondta: köszönhetően a magyarországi turizmus fejlődésének, tavaly dinamikusan nőtt az utasforgalom, elérték a 14,9 milliós utasszámot.
Felmérések szerint az utasok száma idén tovább nő - hangzott el a Híradóban, amelyben emlékeztettek, hogy vasárnaptól sűrűbben, 10 percenként közlekedik a 100E busz a Deák Ferenc tér és a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-es terminálja között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
