Hírek
2012. Május 09. 14:01, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress
Görögország ismét a középpontban

A kormányalakításra jogosultságot kapott szélsőbaloldali Radikális Baloldali Szövetség vezetője nyilatkozott egyet, és rögtön pánikot is okozott a piacon.
Aléxisz Cíprasz azt mondta, hogy Görögország mentőcsomaggal kapcsolatos vállalásai semmisek, és a választások után érvénytelenek.
Ez persze rögtön kiverte a biztosítékot a befektetőknél, főleg úgy, hogy említett úr a bankokat állami kontroll alá vonná, továbbá nemzetközi bizottság felállítását követelné annak kivizsgálására, hogy Görögország adósságai jogosak-e. Hogy aztán Cíprasz miért gondolja azt, hogy ezeket a fantaszta elképzeléseket bárki finanszírozza, az persze nagy kérdés.
A nemzetközi szervezetek egyelőre nyugodtak, és jelezték, hogy Görögország a terveknek megfelelően holnap megkapja a nemzetközi segélycsomag esedékes, 5,2 milliárd eurós részletét. A radikális baloldaliak csak szintén baloldali pártokkal működnének együtt, így ebben a variációban sincs meg a kormányzati többség. Érik a megismételt választás Görögországban, és londoni elemzők szerint az is, hogy ilyen hozzáállás mellett év végére kirakják a görögöket az eurózónából.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
2025. Október 15. 07:37, szerda | Külföld
Német külügyminiszter: a gázai tűzszüneti megállapodás után ideje, hogy Ukrajnában is előrelépés történjen
2025. Október 14. 07:18, kedd | Külföld
Összeütközött két gyorsvonat Kelet-Szlovákiában, a magyar határ közelében, sok a sérült
2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld
Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást
Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.