Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2012. Július 20. 16:19, péntek | Belföld
Forrás: MTI

GYEMSZI: augusztusban megkapják a béremelést az egészségügyben dolgozók

GYEMSZI: augusztusban megkapják a béremelést az egészségügyben dolgozók

Minden, a béremelésben érintett egészségügyi dolgozó biztosra veheti, hogy augusztusi utalásában ott lesz a béremelés - közölte a Gyógyszerészeti és Egészségügyi, Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) pénteken az MTI megkeresésére.

Mint írták, a mintegy 230 intézményt és több mint 90 ezer dolgozót érintő béremelés kiszámítására a jogszabályok hatályba lépésétől alig három hét állt rendelkezésre. A GYEMSZI munkatársainak ennyi idő alatt kellett feldolgozniuk az intézmények által szolgáltatott, a számításokhoz szükséges adatokat, majd minden egyes dolgozóra lebontva kiszámolni a járandóságot.
A GYEMSZI egy nappal a jogszabályban előírt határidő előtt átadta az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak az intézményi adatszolgáltatás alapján elkészített béremelési adatokat - írta az intézet.
Márciusban Réthelyi Miklós akkori nemzetierőforrás-miniszter, Szócska Miklós egészségügyi államtitkár és Giró-Szász András kormányszóvivő közös sajtótájékoztatón jelentette be a kormány döntését, miszerint az egészségügyi ágazatban több tízezer dolgozó alapbérét emelik meg az idén.
Az Országgyűlés június 18-án fogadta el azt az egészségügyi salátatörvényt, amelynek legfőbb elemeként rögzítik a dolgozók visszamenőleges, illetve beépülő béremelését. E jogszabály mellékletei tartalmazzák az orvosok, az egészségügyi szakdolgozók bértábláit, valamint a januárig visszamenőleges és beépülő béremelésük mértékét, rögzíti az egészségügyi szakdolgozók és az orvosok illetmény-, illetve béremelésének mértékét, továbbá a különböző bérkategóriák szorzóit.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.