Hírek
2021. Szeptember 18. 08:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Gyermekpornográf felvételek miatt tartóztattak le egy idős férfit
Gyermekkorúakról készült, részben általa készített pornográf felvételeket tartott otthonában, munkahelyén használt számítógépén és mobiltelefonján egy 74 éves férfi;
a Nógrád Megyei Főügyészség indítványa alapján a Salgótarjáni Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte a letartóztatását - közölte a megyei főügyészhelyettes az MTI-vel pénteken.
A rendőrség február 22-én kutatást tartott a férfi otthonában és munkahelyén, ahol számítástechnikai eszközöket foglaltak le. Ezek vizsgálata során több, gyermekkorúakat súlyosan szeméremsértő módon ábrázoló pornográf felvétel került elő, néhány képet a terhelt maga készített - írta közleményben Sziliné Séber Anita.
A nyomozó hatóság a férfit gyermekpornográfia bűntettének elkövetésével gyanúsította meg.
Az ügyészség indítványt tett a férfi letartóztatására, amelyet a nyomozási bíró - a bűnismétlés megakadályozása érdekében - egy hónapra el is rendelt. A döntés nem végleges, mert a gyanúsított fellebbezést jelentett be ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld
Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol
A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
