Hírek
2017. Április 13. 04:59, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Gyorsan halad a 2000 és 5000 forintos bankjegyek cseréje
A március 1-én forgalomba hozott, megújított 2000 és 5000 forintos bankjegyek forgalomba kerülése gyors ütemben halad - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a forgalomba kerülésük óta eltelt időszak alatt az 5000 forintos bankjegyeknek már a felét, a 2000 forintos bankjegyeknek pedig mintegy 40 százalékát újakra cserélték.
A forgalomban levő, 2016. előtt kibocsátott régi 2000 és 5000 forintos bankjegyeket 2017. július 31-ig lehet a kiskereskedelemi forgalomban felhasználni - hívja fel a figyelmet az MNB. Ezt követően a jegybank bevonja azokat, és a készpénzes vásárlások alkalmával ez év augusztus 1-től már csak az új bakjegyekkel lehet fizetni.
A régi bankjegyek a bevonási határnapot követően minden hitelintézeti és postafiókban három évig, a jegybankban pedig húsz évig, 2037. július 31-ig díjmentesen átválthatók azonos címletű törvényes fizetőeszközre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Május 12. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Gajdos László: a szennyező cégek Európa legnagyobb bírságára számíthatnak
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
