Hírek
2011. Július 29. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Három év múlva szállíthat utasokat a 4-es metró

A tervek szerint három év múlva utazhatunk a négyes metrón.
Az új vonalak kétharmad része már elkészült és miután módosították az Alstom-szerződést, a metrókocsik problémája sem akadályozhatja az átadást. Azonban az eredeti tervekkel ellentétben elmarad a második szakasz építése, vagyis a 4-es metró nem épül tovább a Bosnyák térig.
A 4-es metró első – az Etele tér és a Keleti pályaudvar közötti – szakaszának készültsége több mint 65 százalékos – tudta meg a HVG. A DBR Metró Projektigazgatóság tájékoztatása szerint az alagutat építő Bamco a közelmúltban fejezte be a munkát az átkötő alagutak és a Gellért téri állomáshoz közeli vágánykapcsolati műtárgy megépítésével. 2008 végén ugyanis engedély nélkül ennek a műtárgynak az építése miatt állt le az alagútfúrás.
A budai állomások már szerkezetkészek, a pesti oldalon viszont még zajlanak az utolsó szerkezetépítési munkák, de 2011 utolsó negyedévében ezek is befejeződnek. Összességében elmondható, hogy az építkezés az ütemtervnek megfelelően halad. Az állomások felszíni környezetének kialakítása várhatóan 2012 végén, 2013 elején fejeződik be. Az eredeti tervekkel ellentétben azonban nem fog továbbépülni a 4-es metró a Bosnyák-térig, mivel a metrónak ennek a második szakaszára a fővárosnak nincs pénze, s már az Európai Unió is jelezte, hogy nem kíván tárgyalni annak finanszírozásáról.
OrientPress
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:20, péntek | Belföld
Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Belföld
Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció
Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.
2025. Május 08. 05:00, csütörtök | Belföld
Cofidis-kutatás: a lakástulajdonosok harmada tervez felújítani idén
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál