Hírek
2012. Május 29. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu / Hír TV
Három hónapba telhet egy jogosítvány-hosszabbítás
Akár három hónapba is telhet egy jogosítvány-hosszabbítás júliustól. A háziorvosok ugyanis a munkalassítástól sem riadnak vissza, ha a kormány nem rendezi a fizetéseket.
Az orvosi érdekvédelmi szervezetek a fekvőbeteg-ellátásban dolgozókhoz hasonló béremelést szeretnének, ezért május elején kezdték meg a tárgyalásokat az egészségügyi államtitkárral. A háziorvosok szerint legalább harminc százalékkal kellene megemelni a kártyapénzt, hogy megakadályozzák a szakemberhiányt. A szervezet honlapján az orvosokat arról kérdezték, hogy támogatnának-e egy úgynevezett munkalassítást. 47 százalékuk igennel válaszolt.
HírTV / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
