Városlista
2025. június 30, hétfő - Pál

Hírek

2018. Május 31. 16:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Hasba rúgta nevelt gyerekét egy nő - Felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek

Hasba rúgta nevelt gyerekét egy nő - Felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek

Nem jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Budapest Környéki Törvényszék egy anyát, aki 2015-ben a Szentendrei-szigeten hasba rúgta nevelt gyermekét- közölte a törvényszék sajtóosztálya csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben azt írták, a verőcei család 2015 októberében egynapos kirándulásra ment a Szentendrei-szigetre, ahol a 2009-ben, élettársának előző kapcsolatából született gyermeke véletlenül kiborította az elé tett ételt. A vádlott figyelmeztette a kisfiút, aki a másodszorra tálalt ételt is leejtette.

A nő - aki fiatalabb korában versenyszerűen űzött küzdősportot - ezért nagy erővel megrúgta a fiú hasának bal oldalát. A gyermek estére rosszul lett, és keresztanyjának elpanaszolta a történteket.

A közlemény szerint a kisfiút mentővel a Heim Pál Gyermekkórházba szállították, ahol megállapították, hogy megsérült a lépe. Az orvosok elállították a vérzést, és mivel nem alakult ki szövődmény, a gyermek 24 nap kórházi megfigyelés után elhagyhatta az intézményt. A gyógyulás tényleges időtartama ugyanakkor 2-3 hónap.

Kitértek arra is, hogy a bűncselekmény évében rendszeresen elhanyagolt állapotban és az óvónők kérése ellenére hőemelkedéssel, betegen vitték a kisfiút óvodába. A gyermek fegyelmezetlenségeire dühkitöréssekkel reagált.

A bíróság életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt két év három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a nőt. Kiskorú veszélyeztetésének bűntette alól felmentette, a sértett esetében azonban megszüntette a szülői felügyeleti jogát, valamint kötelezte a bűnügyi költségek megfizetésére a nőt.

Az ítélet nem jogerős, az ügyész, valamint a vádlott és védője is három nap gondolkodási időt kért.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít

A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít

2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat

Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe