Hírek
2012. Február 19. 07:11, vasárnap |
Külföld
Forrás: OrientPress
Hatezer milliárd dollárnyi hamis kincstárjegyet találtak Olaszországban
Elképesztő összegű, az amerikai államadósság mintegy felét kitevő hamis kincstárjegyre bukkantak az olasz hatóságok, akik nyolc embert tartóztattak le a bűnügyben. Az amerikai nagykövetség a twitteren mondott köszönetet.
A hatezer milliárd dollárnyi összértékű amerikai kincstárjegyeken a csalók 1934-es évszámot tüntettek fel, a szállítmányt pedig egy fejlődő országnak adták volna tovább – írja a Index. Az olasz rendőrség egy szicíliai férfit gyanúsít az akció kitervelésével, aki már korábban is részt vett pénzmosásban. Olaszországban egyébként gyakoriak a hasonló típusú bűncselekmények.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
