Városlista
2025. november 12, szerda - Jónás, Renátó

Hírek

2017. Január 16. 13:35, hétfő | Kék hírek
Forrás: mti - MTI Fotó: Mihádák Zoltán

Házi őrizetbe került az idős férfit Zuglóban halálra gázoló nő

Házi őrizetbe került az idős férfit Zuglóban halálra gázoló nő

A Budai Központi Kerületi Bíróság nem jogerősen házi őrizetbe helyezte azt a nőt, aki tavaly novemberben halálra gázolt egy idős férfit Zuglóban - közölte a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-vel.

A gyanúsított előzetes letartóztatásban volt, azonban a december 14-i döntés óta egyesítették a korábbi közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt folyamatban lévő büntetőügyét a jelenlegi üggyel. Az ügyészség a gyanúsított előzetes letartóztatásának meghosszabbítását indítványozta, a gyanúsított védője pedig az előzetes letartóztatás megszüntetését, és enyhébb kényszerintézkedésként házi őrizet elrendelését kérte.

A Budai Központi Kerületi Bíróság január 13-án nem jogerős végzésével rendelkezett az előzetes letartóztatás megszüntetéséről és ezzel egy időben egy hónapra elrendelte a nő házi őrizetét. A gyanúsított így - a másodfokú bíróság döntéséig - házi őrizetbe került, nyomkövető eszközt kell hordania. Tartózkodási helyet csak külön bírói engedéllyel hagyhatja el - írta a bíróság.

A törvényszék tájékoztatása szerint az elsőfokú bíróság megállapította, hogy a bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúját a gyanúsított vallomása, a helyszíni szemlék jegyzőkönyvei, tanúvallomások, rendőri jelentések, szakértői vélemények, okiratok megfelelően alátámasztják.

A bíróság álláspontja szerint a gyanúsított szökésének, elrejtőzésének és a bűnismétlés veszélye továbbra is fennáll, azonban tekintettel arra, hogy a büntetlen előéletű gyanúsított igazolt lakhatási lehetőséggel, legális munkavégzésből származó jövedelemmel rendelkezik - és figyelemmel a nyomozás során tanúsított magatartására is - a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye nem olyan mértékű, amely szükségessé tenné a legszigorúbb kényszerintézkedés alkalmazását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek

BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban

Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen

2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek

Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás

A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.

2025. November 02. 08:38, vasárnap | Kék hírek

Halálos lakástűz Téten

Egy nő meghalt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Téten, ahol szombaton tűz keletkezett egy családi házban - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.