Hírek
2019. Augusztus 01. 18:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Hidegfront érkezik augusztus első hétvégéjén
Hidegfront érkezik augusztus első hétvégéjére, helyenként kiadós eső is várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken az erősen felhős ég mellett inkább csak rövidebb időre süt ki a nap. A hajnali, reggeli óráktól nyugat, délnyugat felől egyre többfelé várható csapadék. Az ország délnyugati felében kiadósabb eső is valószínű, míg másutt elszórtan kell záporra, zivatarra számítani. Csak zivatarok környezetében fordulhatnak elő erős vagy viharos széllökések. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-21, a legmagasabb hőmérséklet 21-30 fok között alakul, a tartósabban csapadékos részeken lesz hűvösebb az idő.
Szombaton több órára kisüt a nap. Reggel délen, délkeleten még lehet eső, záporeső, napközben pedig szórványosan alakul ki zápor, zivatar - főként a Duna és a Tisza közötti sávban. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is előfordulhatnak. A minimumhőmérséklet 13-19, a maximumhőmérséklet 24-29 fok között valószínű.
Vasárnap napos idő várható, legfeljebb elvétve fordulhat elő futó zápor. A leghidegebb órákban 10-17 fok lesz. Napközben 25-28 fokig melegszik a levegő – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 12:00, kedd | Belföld
EBESZ: a választók valódi alternatívák közül választhattak, de hiányoztak az egyenlő versenyfeltételek
2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot
Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
