Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2020. Február 13. 07:11, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Hivatali visszaélés miatt próbára bocsátottak egy volt baranyai polgármestert

Hivatali visszaélés miatt próbára bocsátottak egy volt baranyai polgármestert

Folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés miatt másfél évre próbára bocsátotta egy baranyai község volt polgármesterét a Szigetvári Járásbíróság.

A jogerőre emelkedett ítéletről a Pécsi Törvényszék tájékoztatta szerdán az MTI-t.

Közölték, a vádlott férfi korábban egy Baranya megyei község polgármestere volt, 2013-tól pedig a település önkormányzati hivatalában dolgozott igazgatási, anyakönyvi főelőadóként, így munkaköréből adódóan hozzáfért a személy- és lakcímnyilvántartáshoz.

A férfi 2018 nyarán arról értesült, hogy a községet vezető, 2014-ben megválasztott polgármester több embert jelentett be az érintett településhez tartozó lakcímekre azért, hogy ezzel a 2019-es önkormányzati választások eredményét befolyásolja. Ennek ellenőrzéséhez a vádlott 2018 őszétől 2019 tavaszáig a munkahelyi számítógépén keresztül rendszeresen belépett a személy- és lakcímnyilvántartásba, és 126 alkalommal jogosulatlanul keresést hajtott végre a községbe bejelentett emberekre.

A bíróság megállapítása szerint a férfi hivatali kötelességével visszaélve szerezte be az adatokat, és cselekményével jogtalan előnyt szerzett magának, mivel az adatokhoz díjfizetés, a felhasználás céljának és jogalapjának igazolása, valamint közigazgatási eljárás nélkül jutott hozzá.

A február 6-ai előkészítő ülésen meghozott ítélet ellen az ügyész nem kért jogorvoslatot, így a határozat jogerőre emelkedett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán