Hírek
2013. Április 28. 19:55, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Időjárási helyzet Európában:
----------------------------
Az Ibériai-félsziget déli részétől az Alpok térségén keresztül egészen a Kelet-európai-síkságig hullámzó frontrendszer húzódik. Emiatt a felsorolt tájakon általában sok a felhő, és többfelé esik az eső. A frontrendszertől északnyugatra az ilyenkor megszokottnál hidegebb az idő, a csúcshőmérséklet jellemzően 4 és 12 fok között alakul. Ugyanakkor a kontinens délkeleti harmadán anticiklonális hatások érvényesülnek. A leszálló légmozgásnak köszönhetően arrafelé sokat süt a nap, számottevő csapadékról nem érkezik jelentés. A délutáni órákra nagyrészt 21 és 29 fok közé melegszik fel a levegő, sőt helyenként 30, 32 fokot is mérnek. A fent említett frontrendszer hidegfronti szakasza érinti a Kárpát-medencét is, majd hétfőn már ismét melegebb levegő áramlik fölénk.
Várható időjárás az ország területén hétfő estig:
-------------------------------------------------
Eleinte gomolyfelhős lesz az ég, az északi, északkeleti országrészben néhol előfordul zápor, zivatar. Éjszaka mindenütt csökken a felhőzet, hétfőn sok napsütésre, csapadékmentes időre számíthatunk. A déli, délnyugati szél hétfőn napközben többfelé megerősödik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 9, 14 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 26, 30 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.