Hírek
2014. Február 07. 16:02, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Európa nagy részén ismét szokatlanul enyhe az idő. A nyugat-európai ciklonrendszer többnyire nedves, de igen enyhe levegőt szállít a szárazföld nyugati és egyre inkább a középső területei fölé is. A Pireneusi-félszigeten, Franciaország nyugati felén 15 és 20 fok közé melegszik fel délutánra a levegő, sőt néhol 21, 22 fokot is mérnek. Északkeleten is sokat enyhült a hideg, már csak Finnország területén és az Ural előterében jellemző a -5, -6 fokos maximum-hőmérséklet. A keleti anticiklon hatása a következő napokban tovább gyengül, a nyugati ciklon előoldalán több hullámban nedves, enyhe levegő áramlik a Kárpát-medence fölé. Szombat estig egy délnyugatról északkelet felé mozgó peremhullám okoz a medencében várhatóan többfelé esőt.
Várható időjárás szombat estig:
---------------------------------
Az esti óráktól a kezdetben kevésbé felhős területeken is megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, éjszaka egyre többfelé várható eső. Szombaton nagyrészt borult lesz az ég, délután a Dunántúlon vékonyodik el helyenként a felhőzet. Kezdetben több helyen, délután keleten, északkeleten számíthatunk további esőre. A Dunántúlon erős, néhol viharos déli, délnyugati szél éjszakára mérséklődik. Szombaton délutántól északnyugaton ismét megerősödik a déli, délnyugati szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +5 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 5 és 10 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
