Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2012. Július 18. 20:33, szerda | Belföld
Forrás: MTI

IMF/EU-tárgyalások - Pleschinger: mindkét fél megegyezésre törekszik

IMF/EU-tárgyalások - Pleschinger: mindkét fél megegyezésre törekszik

Láthatóan mindkét fél a megegyezésre törekszik - mondta Pleschinger Gyula, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára szerda este az MTI-nek, miután délután az IMF/EU-delegációval tárgyalt a Nemzetgazdasági Minisztériumban.

Az államtitkár közölte: az IMF/EU-delegáció igen jól felkészült a magyar gazdaság és gazdaságpolitika kérdéseiről, de érezhető az is, hogy mindkét fél megállapodásra törekszik.
"A szerdai első találkozás alkalmából csak általános kérdések kerültek terítékre, a részletekről a későbbi tárgyalások alkalmából cserélünk információt" - fogalmazott Pleschinger Gyula.
Az IMF/EU és a magyar kormány közötti hitelmegállapodásról szóló tárgyalások kedden kezdődtek, amelyen Thanos Arvanitis, az IMF misszióvezetője és Iryna Ivaschenko, az IMF magyarországi képviseletének vezetője mellett részt vesz Barbara Kauffmann, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának főosztályvezetője is.
Az IMF és az EU közös küldöttsége július 17. és 25. között tartózkodik Budapesten.

Címkék: Gazdaság-IMF/EU

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni