Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2019. November 09. 08:14, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Irodát létesít Budapesten az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség

Irodát létesít Budapesten az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség

Kapcsolattartó irodát nyit Magyarországon az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA).

Az alapításról szóló megállapodást Palkovics László innovációs és technológiai miniszter és Patrick Ky, az EASA ügyvezető igazgatója írta alá a magyar fővárosban.

A budapesti kapcsolattartó iroda létrehozásával lehetővé válik a hazai közlekedési hatóság felügyeleti tevékenységének nemzetközi szakmai tudásmegosztáson alapuló megerősítése. Az iroda 2020 januárjában kezdi meg működését az EASA által delegált szakértő részvételével, a megállapodásnak köszönhetően a repülésbiztonság még magasabb szintje biztosítható Magyarországon - olvasható az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében.

A 32 tagállamot tömörítő Európai Repülésbiztonsági Ügynökség 2002-ben jött létre, 800 szakértőt foglalkoztat, állandó képviseletet működtet az Egyesült Államokban, Kanadában, Kínában és Szingapúrban.

Címkék: biztonság, iroda, repülő

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el