Hírek
2020. Február 19. 06:15, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Ismét romlott a levegőminőség többfelé
Ismét többfelé romlott a levegőminőség magas szállópor-tartalom miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint egészségtelen a levegő minősége Putnokon és Sajószentpéteren, további hét településen (Budapest, Dunaújváros, Kazincbarcika, Miskolc, Nyíregyháza, Tököl és Vác) pedig kifogásolt.
A meteorológia előrejelzés alapján nem várható jelentős javulás a napokban - tették hozzá.
Kiemelték: a Nemzeti Népegészségügyi Központ nem javasolja a gyermekek, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők és a várandós kismamák számára, hogy az érintett településeken hosszabb ideig a szabadban tartózkodjanak. Az érzékeny lakosságcsoportnál enyhe légzőszervi tünetek (például köhögés, légúti irritáció) jelentkezhetnek, illetve meglévő tüneteik súlyosbodhatnak.
Megjegyezték továbbá, hogy a helytelen tüzeléssel, illetve a hulladékoknak a háztartási tüzelőberendezésekben történő elégetésével nagyban hozzájárulnak a környezet károsításához, az emberek egészségének veszélyeztetéséhez. "A helytelen lakossági tüzelés mellőzésével azonban sokat tehetünk a környezetünkben élők egészségének megóvásáért" - fogalmazott a népegészségügyi központ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
