Hírek
2011. Október 15. 14:17, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Ismét van tetanusz vakcina
Ismét lehet kapni tetanusz vakcinát a szakrendelőkben és kórházakban. A világ egyik legnagyobb vakcinagyártója azt ígérte, hogy a hiány pótlására szerdáig soron kívül 50 ezer adag oltóanyaggal tölti fel a készleteket.
A kórházakban és a patikákban az előző hónap végén, a beszállító késedelme miatt lett hiánycikk a tetanusz oltóanyag. Csak néhány kórház tartotta fenn a még éppen elégséges ellátást, készletei megosztásával az országban. Az Országos Gyógyszerészeti Intézetnél a múlt héten már csak néhány napra elegendő oltóanyag maradt. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
