Városlista
2025. november 12, szerda - Jónás, Renátó

Hírek

2020. Május 27. 06:14, szerda | Sport
Forrás: mti

Ittasan, jogosítvány nélkül gázolt halálra egy kerékpárost, letartóztatták

Ittasan, jogosítvány nélkül gázolt halálra egy kerékpárost, letartóztatták

Elrendelte egy hónapra a letartóztatását a Nyíregyházi Járásbíróság egy 19 éves férfinak, aki vasárnap hajnalban ittasan és jogosítvány nélkül vezetett, kivilágítatlan autójával elgázolt egy kerékpárost Nyíregyházán,

majd segítségnyújtás nélkül továbbhajtott. A cserben hagyott áldozat a kórházban meghalt.

Resán Dalma, a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a férfi a Korányi Frigyes út melletti szervizúton ütötte el az úttest közepén kerékpározó sértettet. A gyanúsított az ütközés után segítségnyújtás nélkül elhagyta a baleset helyszínét, az elgázolt kerékpáros a kórházban belehalt sérüléseibe.

A halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés és segítségnyújtás elmulasztásának bűntettével gyanúsított fiatal férfi esetében fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábon hagyása esetén megszökne, elrejtőzne a hatóságok elől, vagy tanúk befolyásolásával megnehezítené a bizonyítást - indokolta a bíróság döntését a sajtószóvivő.

A végzést az ügyész tudomásul vette, a gyanúsított és védője szabadlábra helyezésért, illetve bűnügyi felügyelet elrendeléséért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:43, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Fordított az FTC a Kazincbarcika ellen

A Ferencváros hátrányból fordítva 3-1-re nyert vasárnap a Kazincbarcika vendégeként Mezőkövesden a labdarúgó Fizz Liga 13. fordulójában.

2025. November 09. 09:54, vasárnap | Sport

Férfi kézilabda NB I - A Veszprém egy góllal megnyerte a rangadót Szegeden

A címvédő Veszprém 32-31-re nyert a Szeged otthonában a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján.