Hírek
2022. Július 24. 08:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Jogosítvány nélkül okozott balesetet, majd elhajtott
A kiskunhalasi rendőrök pár órán belül elfogták a 26 éves férfit. A nyomozást a napokban lezárták, és az iratokat vádemelési javaslattal küldték meg az ügyészségnek.
Bevásárolni tartott Kiskunhalason egy fiatal pár egyikük 13 éves öccsével idén április elején, amikor egy kereszteződésben oldalról beléjük csapódott egy autó. A balesetet az okozta, hogy a balról közlekedő jármű figyelmen kívül hagyta a kihelyezett „Elsőbbségadás kötelező” jelzőtáblát.
A szabályosan közlekedők még fel sem tudtak ocsúdni a történtekből, amikor a baleset okozója már elhajtott a helyszínről. Az ütközésben a hátul ülő gyermek könnyű sérüléseket szenvedett. A cserbenhagyó szerencsétlenségére elhagyta a rendszámtábláját a helyszínen, mely alapján a rendőrök azonnal beazonosították és pár órán belül el is fogták a sofőrt – közölte a rendőrség.
A 26 éves férfit segítségnyújtás elmulasztása bűntett miatt hallgatták ki, aminek során beismerte bűnösségét. A gyanúsított azt is elmondta, hogy azért hajtott el a helyszínről, mert nem volt vezetői engedélye és megijedt a következményektől. A Kiskunhalasi Rendőrkapitányság egyenruhásai engedély nélküli vezetés miatt szabálysértési eljárást folytattak, a bűncselekmény vizsgálatát pedig a napokban befejezték, és az iratokat megküldték az illetékes ügyészség részére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
