Hírek
2013. November 03. 18:20, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Jöhet a nagykabát, borús és hűvös idő lesz
Több fokkal hűvösebb időre kell készülni, mint az elmúlt napokban. Néhol napközben 10, az éjszakai, hajnali órákban pedig 1 fok körül alakul majd a hőmérséklet – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzésében.
Hétfőn többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, inkább csak délen, délkeleten lehetnek rövidebb napos időszakok. Kisebb eső, zápor több helyen valószínű, északkeleten délután tartós esőre is számítani lehet. A szél a Dunántúl északi felén többfelé megerősödhet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 5 és 10 Celsius-fok között alakul, de északon néhány fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 10 és 15 fok között várható, de északkeleten egy-két fokkal hűvösebb, délkeleten pedig melegebb is lehet.
Kedden erősen felhős vagy borult lesz az ég, sokfelé várható eső, záporeső. Jelentős mennyiségű csapadékra is készülni kell. A szél megélénkülhet, helyenként meg is erősödhet. A minimum-hőmérséklet 8 és 13 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 9 és 17 fok között alakulnak, délkeleten lesz a melegebb.
Szerdán szórványosan alakulnak ki záporok, főként délután hosszabb napos időszakok is lehetnek. Erős lesz a légmozgás, az északi megyékben viharos széllökések is előfordulhatnak. A leghidegebb órákban 4 és 10 fok között alakul a hőmérséklet, napközben 10-15 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön számítani lehet napsütésre
Csütörtökön több-kevesebb napsütésre már mindenütt számítani lehet, csapadék nem valószínű. Napközben az eleinte még erős, helyenként viharos szél mérséklődni fog. A minimum-hőmérséklet 1 és 6, a maximum-hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul.
Pénteken néhol napos és erősen felhős, máshol párás, helyenként ködös lehet az idő. Egyes területeken legfeljebb szitálás alakulhat ki. Napközben megélénkülhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 1 és 8, a legmagasabb hőmérséklet 9 és 15 fok között alakul.
Szombaton közepesen és erősen felhős, párás, helyenként ködös tájak egyaránt lesznek. A nyugati és az északi országrészben előfordulhat kisebb eső. A szél megélénkülhet, a Dunántúlon néhol meg is erősödhet. A leghidegebb órákban 3 és 10 fok közötti hőmérsékletre lehet számítani. A nappali maximumok 11 és 17 fok között alakulnak.
Vasárnap többnyire erősen felhős lesz az ég, ismét több helyen várható eső, záporeső, és a szél is megerősödhet. A minimum-hőmérséklet 5 és 12 fok között valószínű. Napközben 11-17 fokig melegszik a levegő – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
