Hírek
2013. December 22. 13:38, vasárnap |
Helyi
Forrás: saját forrás
Jubileumi istentisztelet Rábaszentandráson
230 éves az evangélikus gyülekezet.
Rábaszentandrás községben 230 éve (1783-ban) advent negyedik vasárnapján tartotta első Istentiszteletét Gáncs József és Gáncs Mihály pajtájában az evangélikus gyülekezet.
Ebből az alkalomból került sor az ünnepi Istentiszteletre, ahol Varga Tamás helyi lelkész mellettrészt vett Szemerei János a Nyugat (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület püspöke és Hegedüs Attila soproni igazgató lelkész, principális is.
Az istentisztelet után Tóth Károly tartott előadást, majd a jelenlévők megkoszorúztak az első Istentisztelet helyszínét.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 19:00, vasárnap | Helyi
Beszéljünk az emberi eredetű tápanyagokról!
A szagtól féljünk, vagy a jövőtől?
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Helyi
Hol lesz a héten véradás a Rábaközben?
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
2026. Június 21. 09:00, vasárnap | Helyi
Újra lesznek nyári koncertek a zenepavilonban
Péntekenként 20 órától
