Hírek
2018. Június 29. 07:00, péntek |
Helyi
Forrás: NAV Győr-Moson-Sopron Megyei Adó- és Vámigazgatósága
Július 1-től minden étel- és italautomatát lát az adóhivatal

A tulajdonosoknak vasárnapig kell beszereltetniük az automata felügyeleti egységet gépeikbe.
A kezelőszemélyzet nélküli étel- és italautomaták július 1-je után csak automata felügyeleti egységgel (AFE) üzemeltethetők. A beépített egységen keresztül az automata online forgalmi adatokat továbbít a NAV-hoz, amely ezáltal azonnal látja az automaták bevételét. A rendszer az automata üzemeltetőjének is előnyös, hiszen a bevételek alakulása mellett az is kontrollálható, hogy mikor kell feltölteni a készüléket.
Az AFE beszerzéséhez az állam vissza nem térítendő támogatást nyújtott a berendezések üzemeltetőinek. A támogatás felügyeleti egységenként 120 ezer forint, amely magában foglalja az AFE árát és a telepítéssel összefüggő valamennyi díjat és költséget. Az AFE beszereléséről, működtetéséről és összeköttetésről a NAV informatikai rendszerével a felügyeleti szolgáltató, azaz a Magyar Posta gondoskodik.
Július 1-je után a NAV megvizsgálja, hogy kapcsolatban van-e informatikai rendszerével minden korábban regisztrált automata.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 16:00, szerda | Helyi
Rendbe tették a szili kerékpáros centrum területét
Önkéntes társadalmi munkában
2025. Szeptember 17. 13:00, szerda | Helyi
Prevenció a fiatalokért
Amit nem mondanak el, pedig tudnod kellene…
2025. Szeptember 17. 09:00, szerda | Helyi
Megkezdődtek az útfelújítási munkálatok Kapuváron
Az Európai Unió támogatásából.
2025. Szeptember 16. 15:00, kedd | Helyi
Telefont lopott, felismeri?
A nyomozók a lakosság segítségét kérik az ismeretlen férfi azonosításához.