Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2016. Június 21. 10:36, kedd | Belföld
Forrás: mti

Június végéig lehet rendezni az adótartozást a megbízható besoroláshoz

Június végéig lehet rendezni az adótartozást a megbízható besoroláshoz

Június végéig lehet rendezni az esetleges adótartozást ahhoz, hogy egyéb feltételek teljesülése mellett megbízható besorolást kapjon az adózó a második negyedéves minősítési időszakra

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a cégjegyzékbe bejegyzett adózók és az áfa-regisztrált adóalanyok besorolása a június 30-i állapot alapján történik, ekkor a vállalkozások a kockázatos vagy a megbízható kategóriákba kerülnek. Az egyikbe sem sorolhatókra az általános eljárási szabályok vonatkoznak.

A megbízható minősítés egyik feltétele, hogy a vállalkozás adótartozása a negyedév végén ne haladja meg az 500 ezer forintot. Az esetleges tartozást érdemes a hónap vége előtt rendezni, hiszen a megbízható adózói minősítés számtalan előnnyel jár - hívta fel a figyelmet a hivatal.

Az első minősítés eredményéről küldött elektronikus levelet az ügyfélkapun keresztül nézhetik meg a vállalkozások - áll a közleményben.

Címkék: adótartozás, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról