Hírek
2021. Március 20. 15:03, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Kanyarójárvány törhet ki az elmaradt oltások miatt Szerbiában

Kanyarójárvány törhet ki Szerbiában, mivel a koronavírus-járvány miatt csökkent a kötelező védőoltások beadásának aránya - közölte a szerbiai gyermekgyógyászok egyesülete szombaton.
Sasa Milicevic gyermekorvos a szerbiai közszolgálati televízióban arról beszélt, hogy komoly egészségügyi válságra lehet számítani, ha tovább csökken a kötelező védőoltások beadásának aránya. Az utóbbi egy évben a hivatalos adatok szerint mintegy 30 százalékkal kevesebb vakcinát adtak be a gyerekeknek, mint korábban.
Az orvos szerint egyelőre az elővigyázatossági intézkedések miatt kicsi a megfertőződés veszélye, de amikor helyreáll az élet, akkor derülhet ki, hogy a koronavírus-járvány "járulékos veszteségei" a gyerekek voltak.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szombatra 5305-tel 542 091-re, Koszovóban 828-cal 80 581-re, Észak-Macedóniában 999-cel 117 125-re, Montenegróban 508-cal 86 282-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1436-tal 151 137-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 29-cel 4859-re, Koszovóban nyolccal 1748-ra, Észak-Macedóniában 21-gyel 3422-re, Montenegróban hattal 1185-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 44-gyel 5965-re nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.