Hírek
2026. Február 23. 09:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Nébih
Új kártevő rovar érkezhet Magyarországra
Terjed a japán cserebogár
Ausztria és Szlovénia után már Horvátországban is megjelent a japán cserebogár. A magyarországi behurcolás veszélye is jelentős, ezért a rovar észlelése esetén azonnal értesíteni kell az illetékes vármegyei kormányhivatalt, valamint a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalt.
Mikor kell értesíteni a hatóságokat?
- Ha japán cserebogarat találunk.
- Ha „csak” gyanús egyedeket találunk.
- Ha károkozást feltételezünk.
A japán cserebogár jelentős gazdasági és ökológiai problémát okozó kártevő. Megtelepedése súlyos veszélyt jelenthet a hazai mezőgazdasági kultúrákra, valamint haszon- és dísznövényeinkre.
A kártevő behurcolásának, valamint az országban történő elterjedésének és megtelepedésének a megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy növényegészségügyi vizsgálat, növényútlevél vagy növényegészségügyi bizonyítvány nélkül ne hozzunk külföldről növényeket, vagy talajt az országba.
A behozatali tilalom alatt álló növények listájáról az utazást, vagy a növény behozatalt megelőzően szíveskedjenek tájékozódni a vármegyei Kormányhivataloknál, valamint a Nébih-nél.
https://portal.nebih.gov.hu/.../fokozodik-a-behurcolas...
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 19:00, vasárnap | Helyi
Az erdő sokkal több mint fa
Természetközelibb erdőkezelést!
2026. Február 22. 16:00, vasárnap | Helyi
Hol lesz a héten véradás a Rábaközben?
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Helyi
Hogyan lehet az erdőt közelebb hozni a diákokhoz?
Fenntarthatósági témahét pályázat iskoláknak.
2026. Február 22. 09:00, vasárnap | Helyi
Az adatait nem adta, pénzt igen
Amikor a szerelem pénzt kér.

