Hírek

2023. Július 08. 08:37, szombat | Sport
Forrás: MTI

Kékszalag - A gyorsasági versenyen is az MLS Raiffeisen Fifty-Fifty győzött

Az 55. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjat csütörtökön rekordidővel megnyerő MLS Raiffeisen Fifty-Fifty győzött az Audi Speed Challenge-en is.

A Kékszalag Fesztivál keretében Balatonfüreden rendezték meg pénteken a gyorsasági versenyt, amelyen a korábbi évekhez hasonlóan a Kékszalag leggyorsabb katamaránjai vettek részt.

A szervezők tájékoztatása szerint az MLS Raiffeisen Fifty-Fifty katamarán csapata mögött a második helyet a Nanushka-Forestay, a harmadikat pedig a Prospex-Delta szerezte meg. A Nanushka-Forestay a pálya teljesítése után felborult, emiatt rövidítették a versenyt. A katamaránt később felállították és az árboca is egyben maradt - a kekszalag.reblog.hu oldal közlése szerint.

A látványos pályaversenyt az érdeklődők lényegében testközelben nézhették végig, mivel a verseny a füredi móló előtti vízterületen zajlott.

Közben a Kékszalag Raiffeisen Nagydíj 515 indulójából pénteken fél öt után pár perccel befutott az utolsó még versenyben lévő hajó, a Soleil, amely több mint 31 óra elteltével ért célba. Ott a regattát csütörtökön 5 óra 3 perc 56 másodperces eredménnyel megnyerő MLS Raiffiesen Fifty-Fifty legénysége várta a Soleil csapatát.

A kétárbocos magyar fejlesztésű Fifty-Fifty a saját maga által tavaly felállított 7 óra 13 perc 21 másodperces pályacsúcsot döntötte meg, és negyedik alkalommal nyerte meg a Kékszalagot, amely Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenye. A hajósoknak a csütörtök 11 órás balatonfüredi rajtot követően 48 órás szintidőn belül légvonalban 155 kilométert kellett teljesíteniük Balatonkenese, Siófok és a tihanyi szoros érintésével keszthelyi fordulóval.