Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2017. Szeptember 07. 15:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Két chipsnél talált problémát az élelmiszerlánc biztonság

Két chipsnél talált problémát az élelmiszerlánc biztonság

A Szupermenta terméktesztben ellenőrzött tíz, különböző márkájú sajtos chips közül kettőnél meghaladta a figyelmeztető szintet az akrilamid értéke,

ami számos élelmiszerben előforduló szerves szennyezőanyag, szénhidráttartalmú élelmiszerek magas hőfokú hevítésekor keletkezik. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azonnal értesítette a felelős vállalkozókat, akik lépéseket tettek a gyártási folyamat javítása érdekében - közölte a Nébih csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint az akrilamid mellett vizsgálták a chipsek glutaminsav-, transz-zsírsav-, zsír- és sótartalmát is.

Az egyik chipsnél magasabb zsírtartalmat mutattak ki a vizsgálatok a tápértéktáblázatban feltüntetett értéknél, ezért a hatóság figyelmeztetésben részesítette a vállalkozást, amely köteles felülvizsgálni termékét és annak jelölését.

A közlemény szerint hat chipsnél találtak valamilyen jelölési hiányosságot a szakemberek.

A vizsgált termékeknél mért glutaminsav-tartalom, ami az ízek intenzitásában játszik szerepet, jóval a jogszabály által előírt határérték alatt van. A szakemberek a chipsek só és transz-zsírsav tartalmánál is mindent rendben találtak - olvasható a Nébih közleményében.

Címkék: élelmiszer, chips

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.