Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2018. December 06. 14:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglalt le a NAV

Két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglalt le a NAV

Több mint két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglaltak le a Pest megyei Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a rendőrséggel közösen - közölte a NAV csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a pénzügyőrök egy telephelyen bejelentésköteles, ipari eredetű réz- és alumíniumkábelt találtak. A légkábelhulladékok származását, valamint a jogszabály által előírt előzetes bejelentést a telephely vezetője semmivel sem tudta igazolni. Saját bevallása szerint késztermékként vásárolta őket, hogy utána hulladékként adja tovább. A gazdálkodó az elmúlt években már követett el hasonló jogsértést, így a fémtörvény alapján a telephely bezárására is számíthat - helyezték kilátásba.

Az illegálisan tárolt fémet a NAV lefoglalta - írta a hatóság.

Címkék: fém, hulladék, lefoglalás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.