Hírek
2022. Március 01. 18:09, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Ketten meghaltak, négyen megsérültek egy hajdúszoboszlónál történt balesetben

Két ember életét vesztette, négyen megsérültek a Hajdúszoboszló és Kaba között történt balesetben. A rendőrség most zárta le a nyomozást, a gyanúsított pedig hamarosan bíróságon felelhet tettéért.
Halálos közúti baleset gondatlan okozása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást egy külföldi férfivel szemben a rendőrség. A gyanúsított kocsijával haladt Hajdúszoboszló irányából Kaba felé 2021. szeptember 11-én 12 óra 30 perc körül.
A sofőr nem a forgalmi viszonyoknak megfelelően közlekedett, későn vette észre az előtte feltorlódott kocsisort, ezért balra kormányzott és összeütközött a vele szemből érkező járművel – közölte a rendőrség.
A balesetben a gyanúsított autójában ketten a helyszínen életüket vesztették, a másik autóban két személy súlyos, míg ketten könnyű sérüléseket szenvedtek. A rendőrök a férfi vezetői engedélyét bevonták, kihallgatták és bűnügyi őrizetbe vették. Beismerő vallomást tett.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.