Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2012. December 07. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Kétüléses sportkocsit akar a Dacia-főnök

Kétüléses sportkocsit akar a Dacia-főnök

A Dacia brit részlegének vezérigazgatója szerint kétüléses sportkocsival kellene bővíteni a kínálatot.

Mára jelentősen kibővült a Dacia kínálata, a márka SUV-t és egyterűt is kínál. A brit részleg vezérigazgatója szerint mindez nem elég, szükség lenne egy kétüléses sportkocsira is, neki legalábbis ez az álma.

Thierry Sybord szerint pontosan egy ilyen autóra lenne szüksége a márkának, amely az eredeti Alpine szellemiségéből hozna vissza valamit. Az egyszerű, megfizethető autó volt, amelyet ráadásul élmény volt
vezetni.

A Renault és a Caterham nemrég bejelentett egy együttműködést az Alpine márkanév feltámasztásáról, a technológiai megoldások leszivároghatnak a Daciához is. A Dacia sportkocsi szellemiségében közel állhatna az eredeti Mazda MX–5-höz, de olcsóbb kiadásban.

Címkék: autó, Dacia, sportkocsi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn