Hírek
2015. Február 13. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Ki kit perelhet?
Ki kit perelhet? Kötelez-e arra bármilyen jogszabály, hogy a szerződésben szereplő minden érintett kötelezettet meg kell jelölni felperesként. Válaszol az onlinejogsebesz.hu!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Amennyiben polgári pert szeretnék indítani, kötelez-e arra bármilyen jogszabály, hogy a szerződésben szereplő minden érintett kötelezettet megjelöljem felperesként (vagy elég csak magamat)? A szándékom szerint csak én lennék felperes, más érintettek legfeljebb utólag kapcsolódnának be, ha az szükséges. Előre is köszönöm válaszukat!
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az adott szerződéstől függ, hogy ki és kit perelhet. Felperesként szerepelhet egyedül Ön, arra figyeljen, hogy alperesként kit perelhet a szerződés szerint.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld
KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.
2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.
2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
