Hírek
2018. Április 24. 15:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kikódolt telefonnal követett el csalást két elítélt a miskolci börtönből
Két börtönbüntetését töltő férfi ellen emelt vádat információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás és információs rendszer vagy adat megsértésének bűntette miatt a Miskolci Járási és Nyomozó Ügyészség
- tájékoztatta a vádhatóság kedden az MTI-t. A csalás miatt börtönben lévő két férfi egyike egy ismeretlen elítélttel kikódoltatta a büntetés-végrehajtási intézet által biztosított kapcsolattartó mobiltelefont, amellyel így bármely szolgáltató SIM-kártyája használható volt és bármilyen számot hívni lehetett.
Az elítéltek kétszer hívtak fel ismeretleneket, és magukat egy tévétársaság ügyintézőjének vagy internetes játékszervezőnek kiadva, pénznyeremény ígéretével megszerezték a sértettek bankkártyájának adatait. Ennek felhasználásával egyikük hozzátartozója - aki nem tudta, hogy az adatok bűncselekményből származnak - mobiltelefon-feltöltéseket végzett az interneten keresztül, és így mintegy 110 ezer forint kárt okoztak.
A jogerős büntetésüket töltő, többszörös visszaeső vádlottakra az ügyészség börtönbüntetés kiszabását indítványozza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
