Hírek
2022. Augusztus 31. 11:05, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Kis híján megölte kisgyerekét a kegyetlen férfi
A rendőrök befejezték annak a 29 éves monori férfinak az ügyét, aki a gyanú szerint évekig bántalmazta és terrorizálta akkori élettársát és három közös gyermeküket.
Egyik alkalommal 5 éves fia fejét többszörös koponyacsonttörést okozva a falba verte.
Egy kétségbeesett monori nő tett feljelentést a rendőrségen 2020. augusztus 27-én, mivel akkori élettársa a 29 éves H. Gábor 5 éves, közös kisfiúk fejét teljes erőből a falba verte. A miértre a férfi az válaszolta: feldühítette, hogy a család valamelyik tagja megette a magának vásárolt, pár száz forintos kekszet – közölte a rendőrség.
A kisgyermek életveszélyes állapotban került kórházba, a vizsgálatok alapján többszörös koponyacsonttörést és keményburok feletti vérgyülemet szenvedett el. A súlyosabb következmény elmaradása csak a vakszerencsén múlt. Az orvosszakértő a friss sérüléseken kívül több, korábban keletkezett, gyógyulófélben lévő bántalmazás nyomát is felfedezte a kicsi testén.
A rendőrök kiderítették, hogy a pár kapcsolata régóta megromlott, H. Gábor az élettársát és gyermekeit folyamatosan szidalmazta és bántalmazta. Az apát az sem zavarta, hogy gyermekei számtalanszor végig nézték, ahogyan anyjukat seprűnyéllel, vagy éppen ököllel ütötte.
Az ügyben kirendelt igazságügyi pszichológus véleménye alapján mindhárom kiskorú személyiségében megjelenik az érzelmi traumát átélt gyermekek képe, ami alkalmas arra, hogy érzelmi, morális fejlődésüket súlyos mértékben veszélyeztesse.
A pest megyei rendőrök H. Gábort emberölés bűntettének kísérletével, három rendbeli kiskorú veszélyeztetése, valamint kapcsolati erőszak bűntettével gyanúsították meg. A férfi a terhére rótt bűncselekményt beismerte, a gyanúsítás ellen panasszal nem élt, elmondása szerint tetteit egytől-egyig megbánta. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztályának munkatársai az azóta is letartóztatott férfivel szemben folytatott eljárást befejezték, az ügy iratait átadták az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
