Hírek
2016. Augusztus 19. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kiszámítható életpályára van szükségük a mentősöknek is

Az orvosokhoz és más egészségügyi dolgozókhoz hasonlóan a mentősöknek is kiszámítható életpályát kell biztosítani - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Közölte, felkérték a mentőszolgálat korábbi vezetőjét arra, hogy a minisztériummal együttműködve dolgozzák ki az életpályamodellt a mentősök, "a frontvonalban dolgozók" számára.
Kovács Zoltán arról is beszélt, javult a betegellátás biztonsága, ugyanakkor garantálni kell az eddig elért eredményeket.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón beszélt arról, hogy a kormány életpályamodellt indítana a mentősök számára a velük folytatott konzultációt követően. Az új program 6-8 ezer embert érintene, és jelentősen erősítené a mentésbiztonságot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján
Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót