Hírek
2016. Július 12. 07:34, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Köztörvényes bűnöző lövöldözött Michigan államban, két embert megölt
Három ember meghalt hétfőn egy lövöldözésben, amely az egyesült államokbeli Michigan állam egyik délnyugati megyéjében egy bírósági épület előtt történt.
A Michigan-tó keleti partján fekvő St. Joseph városkában lezajlott incidensben egy köztörvényes bűnözőt kísértek a börtönbe, amikor a fogvatartott megkaparintotta az egyik őr fegyverét, és lövöldözni kezdett. A férfi két törvényszolgát lőtt agyon, mielőtt a rendőrök őt is lelőtték.
Paul Bailey seriff sajtóértekezleten számolt be arról, hogy helyettese és több civil is megsebesült, őket a helyi kórházban ápolják.
A főbb amerikai tévécsatornák gyorshírben számoltak be a lövöldözésről, mutatva, hogy négy nappal a rendőri erőszak és túlkapások elleni dallasi tüntetés alatt rendőrök ellen elkövetett merénylet után továbbra is rendkívül feszült a légkör az Egyesült Államokban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
