Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2014. Július 01. 06:00, kedd | Belföld

Lakáseladás - vételár kifizetés csak kényszerkijelentéssel – Hogyan?

Lakáseladás - vételár kifizetés csak kényszerkijelentéssel – Hogyan?

Eladtam saját lakásomat, a vételár kifizetésének feltétele azonban, hogy az ingatlanba bejelentett lakók kijelentkezzenek. Mi a teendő, ha az egyik bejelentettről nincs semmi információnk?

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!

Kérdésem: A saját tulajdonú lakásomat eladtam, a vételár kifizetésének feltétele, hogy az ingatlanba bejelentett lakók kijelentkezzenek. A fiam harminchárom éves, ide van bejelentve az állandó lakcíme, de nem lakik itt, olyannyira, hogy a tartózkodási helye számomra is ismeretlen. Hogyan tudnám, mint tulajdonos kijelenteni? Válaszát előre is köszönöm.

2014. 05. 29.

Válasz:

Tisztelt Kérdező!
Az illetékes jegyzőnél, járási hivatalnál, mint a lakás tulajdonosa kezdeményezheti a fia kényszerkijelentését, amennyiben a lakásába bejelentkezett fia ténylegesen nem lakik ott.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Schill Szabolcs
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.