Hírek
2020. Május 14. 14:59, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Lassult és drágult az Európán kívüli postai küldemények szállítása
Lassult és jelentősen drágult az Európán kívüli postai küldemények szállítása a koronavírus-járvány miatt - mondta Panulin Ildikó, a Magyar Posta Zrt. szóvivője csütörtökön a Kossuth Rádió műsorában.
A szóvivő elmondta, a járvány elején a légi járatok drasztikus csökkentése miatt állt elő a mostani helyzet. Ráadásul nagyon sok cég veszélyhelyzeti felárat állapított meg, amit a Posta nem tud megtenni.
A megrendelt csomagok 80 százaléka az Európai Unión kívülről érkezik, főkét az Egyesült Államokból és Kínából.
A járvány miatt Kína már átállt arra, hogy vasúton szállítson Európába - tette hozzá.
Kitért arra is, továbbra is van levélforgalom, sőt a Kínából érkező csomagok nagy része is levélküldeményként érkezik, ami azt jeleni, hogy hiába nem levélformájú a csomag, úgy van elkönyvelve.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.

