Hírek
2017. Február 11. 17:42, szombat |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Lehetséges beavatkozási helyszínnel ismerkedtek a csornai, a kapuvári és a petőházi tűzoltók
Helyismereti foglalkozás Fertődön
Február 9-én helyismereti foglalkozáson vettek részt a kapuvári és csornai hivatásos, illetve a petőházi önkéntes tűzoltók a Velux Magyarország Kft. fertődi gyáregységében. A résztvevő rajoknak Cseresznye Gyula létesítményi tűzoltóparancsnok mutatta be a gyárat. A tűzoltók megismerkedtek az üzem megközelítésének, közművek elzárásának, vízszerzési helyek, mentési-menekülési, felvonulási útvonalak lehetőségeivel, a legnagyobb veszélyforrással. A foglalkozás kiterjedt a létesítmény tűzvédelmével kapcsolatos dokumentációk megismerésére, a dolgozói létszámra, a létesítményi tűzoltók és felszerelései igénybevételének lehetőségére. A gyakorlaton a petőházi önkéntes tűzoltó egyesület tagjai is érdeklődve vettek részt.
A szerzett hasznos ismeretek egy esetleges tűzoltói beavatkozásnál, mind a hivatásos, mind az önkéntes tűzoltók munkáját segítik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 09:00, hétfő | Helyi
Véradások a Rábaközben
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

