Hírek
2021. Március 10. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Letartóztatásba került a kislángi kettős emberölés gyanúsítottja
Jogerősen elrendelte a kislángi kettős emberöléssel gyanúsított férfi letartóztatását, és - az előzetes pszichiáter-szakértői vélemények alapján - az elmeállapota megfigyelését is a Székesfehérvári Járásbíróság
- tájékoztatta a Székesfehérvári Törvényszék kedden az MTI-t. A közlemény szerint nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetettet emberölés bűntette miatt folyik eljárás a férfi ellen.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság kedd reggel azt közölte, hogy a 26 éves gyanúsított részletes beismerő vallomást tett.
A nyomozás eddigi adatai szerint a férfi vasárnap hajnalban Kislángon bemászott egy Szabadság utcai ingatlan udvarára, és a füstölőből húst vett el. A házban élő 81 éves nyugdíjas férfi és 73 éves élettársa azonban észrevette őt, és próbálta megakadályozni, hogy elmeneküljön a lopott áruval. A fiatal férfi ezért késsel többször megszúrta az idős embereket, akik súlyos sérüléseikbe a helyszínen belehaltak.
Az elkövető a holttesteket az udvaron lévő vízóraaknába rejtette, és faágakkal letakarta, majd elmenekült a helyszínről.
Vasárnap reggel egy férfi értesítette a rendőrséget, hogy nem találta otthon ismerősét, de az udvarán vérnyomokat látott. A rendőrök ezután rövid időn belül azonosították és elfogták a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
