Hírek
2017. Február 01. 07:37, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Letartóztattak három férfit Berlinben terrorgyanú miatt
Letartóztattak három férfit kedd este Berlinben terrorgyanú miatt.
Hírportálok beszámolói szerint a német főváros rendőrsége megerősítette a Bild című lap értesülését, amely szerint házkutatásokat tartottak és letartóztatási parancs alapján elfogtak három férfit. Az eljárást terrorizmus és szélsőséges iszlamizmus gyanúja miatt indították.
A Bild szerint a gyanúsítottak kapcsolatban álltak az iszlám Állam terrorszervezettel, és arra készülhettek, hogy elutaznak Szíriába vagy Irakba és csatlakoznak a dzsihadistákhoz. A rendőrség ezt nem erősítette meg.
A Bild beszámolója szerint németországi terrorcselekmény előkészületére utaló adatokat nem tártak fel.
A lap úgy tudja, hogy a három férfi ugyanabba a berlini mecsetbe járt, mint a karácsony előtti terrortámadás elkövetője, Anis Amri. A december 19-én a német főváros egy karácsonyi vásárán elkövetett merényletben 12 ember meghalt, 53-an megsebesültek. Amri a támadás után Hollandiába, majd Franciaországba menekült, és december 23-án felbukkant az olaszországi Milánóban, ahol rendőrökkel folytatott tűzharcban meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

