Hírek
2018. Április 20. 11:56, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Lezárták a berlini főpályaudvar környékét egy világháborús bomba miatt
Lezárták és kiürítették Berlinben pénteken a főpályaudvar környékét, hogy hatástalanítsanak egy második világháborús bombát.
Az 500 kilogrammos robbanószerkezetet a belvárosban fekvő pályaudvar mellett találták egy építkezésen, hatástalanításának idejére 800 méteres sugarú körben rendeltek el kiürítést. Az intézkedést már egy hete bejelentették, így nem okozott nagyobb fennakadást, amikor péntek délelőtt elkezdték lezárni a területet.
Más nagyvárosok belső kerületeihez képest a berlini főpályaudvar térsége ritkán lakott, de a területen fekszik a szövetségi gazdasági minisztérium és a szövetségi hírszerző szolgálat (BND) központi épülete, egy bíróság, egy múzeum, több iskola, számos vállalat irodája és két kórház néhány épülete is, amelyeket a dolgozóknak várhatóan kora délutánig el kellett hagyniuk.
A naponta 300 ezer ingázó által használt főpályaudvar közlekedését átszervezték, elterelték valamennyi távolsági, regionális és városi vonatot, és a pályaudvart érintő buszokat és villamosokat is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése
Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.
2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld
Újabb földrengés volt Horvátországban
Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.
2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld
Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke
Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
