Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2011. December 23. 13:30, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Állami nyugdíjat kapnának a magánkasszánál maradók is

Állami nyugdíjat kapnának a magánkasszánál maradók is

Jövő év márciusának végéig kezdeményezhetik a volt magánkassza tagok az állami nyugdíjrendszerbe történő visszalépésüket – erre tett javaslatot a parlament alkotmányügyi bizottsága.

Az átlépők felvehetnék reálhozamukat és a tagdíj-kiegészítés összegét is. A magánkasszánál maradok ugyanakkor szintén állami nyugdíjban részesülnének.

Csütörtökön nyújtotta be módosító javaslatát a pénzügyi stabilitásról szóló törvény mellé az alkotmányügyi bizottság: a kormány által is támogatott elképzelés szerint a magán-nyugdíjpénztári tagok 2012. március 30-ig kezdeményezhetnék az állami rendszerbe történő átlépést s korábbi tagságuk megszüntetését – a korábbi státuszt pedig május 31-én számolnák fel végleg. Az átlépők jogosultak lennének a tagdíj-kiegészítésként befizetett összeg, és a reálhozamot felvételére, a pénzt pedig önkéntes pénztárba, illetve a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövő egyéni számlájukra utalhatják – javasolta a bizottság. A szerdán Matolcsy György által ismertetett törvényjavaslat csak a tagdíj-kiegészítés összegét ajánlotta fel.

Állami nyugdíjat kapnak majd ugyanakkor azok is, akik nem jelentkeznek át – hiszen a magán-nyugdíjpénztári befizetések állami rendszerbe történő átvezetése erre feljogosítja őket. A stabilitási törvényjavaslatról várhatóan pénteken dönt az Országgyűlés, s elképzelhető, hogy a szabályozás címét is megváltoztatja – közli a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: nyugdíj, parlament

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Belföld

NVI: a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be

Lejárt az egyéni választókerületi jelöltállítás, továbbá az országos listaállítás határideje is, a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel szombat este.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 10. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon

Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!

2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Óriási tömeg fogadta Magyar Pétert Pécsett

Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.