Hírek
2025. Február 13. 07:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Ma is készülni kell ónos esőre
Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
Az MTI-hez szerdán eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták, éjszaka előbb a középső országrészben, majd hajnaltól már északkeleten is valószínű a csapadék.
Elsősorban Bács-Kiskun vármegyében egy milliméternél is több ónos eső is előfordulhat, másutt a havazás lehet a jellemző, illetve délnyugat felől egyre inkább az eső hullhat.
Csütörtök reggeltől éjfélig az ország északkeleti harmadában, elsősorban az Északi-középhegység térségében havazás, másutt egyre inkább eső valószínű. Estétől az Északi-középhegység egyes részein, esetleg Pest megye északi részén ónos is kialakulhat
- írták.
A meteorológiai szolgálat ezért csütörtökre Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, ezekben a vármegyékben többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 milliméternyit.
Baranya, Fejér, Pest, Csongrád-Csanád, heves és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területére pedig elsőfokú figyelmeztetés van érvényben gyenge ónos eső veszélye miatt csütörtök éjfélig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
