Hírek
2023. Március 22. 09:10, szerda |
Sport
Forrás: mti
Magyar-észt - Rossi ötvenedik mérkőzése a felkészülés jegyében
Az észtek elleni csütörtöki barátságos mérkőzés lesz Marco Rossi szövetségi kapitány ötvenedik találkozója a magyar labdarúgó-válogatott élén.
Bár a találkozónak nincs tétje, az olasz szakvezető tanítványai minden bizonnyal győzelemmel szeretnék köszönteni a félszázas jubileumhoz érkező Rossit, aki a kapitányi örökrangsor negyedik helyén áll Baróti Lajos (117), Sebes Gusztáv (69) és Mészöly Kálmán (61) mögött.
Rossi, akinek vezetésével 23 győzelmet, 10 döntetlent és 16 vereséget számlál a válogatott, azzal indokolta az ellenfél kiválasztását, hogy a balti csapat hasonló játékstílust képvisel, mint Bulgária, ugyanúgy három védővel, öt középpályással és két támadóval áll fel, ezért taktikai szempontból hasznos lesz a találkozó. A nemzeti együttes tehát főpróbát tart az Európa-bajnoki selejtezősorozat nyitányára, amelyen éppen Bulgária lesz az első ellenfele jövő hétfőn.
Az 58 éves szakember néhány sérülés miatt négy újoncot is meghívott a keretébe, közülük a két mezőnyjátékosnak, Csoboth Kevinnek és Varga Barnabásnak van nagyobb esélye a debütálásra. Összességében viszont a nemzeti együttes magja nem változott, Rossi ugyanazokra a futballistákra számít, akikkel remek eredményeket ért el a tavalyi Nemzetek Ligájában. Ennek fényében az egyénileg képzettebb magyarok esélyesként várják az összecsapást a fizikálisan jó felépítésű, magas játékosokból álló észtekkel szemben.
A Rossi-érában már kétszer összecsapott egymással a két válogatott: a Nemzetek Ligája harmadosztályában - azóta Magyarország az élvonalba küzdötte magát - előbb 3-3-as döntetlen született az észt, majd 2-0-s hazai siker a magyar fővárosban.
A mérkőzés csütörtökön 19.30-kor kezdődik a Puskás Arénában az osztrák Walter Altmann sípjelére, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 17. 08:39, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - Kisvárdai sikerével bajnok a Győr
Az ETO FC Győr nyerte a labdarúgó Fizz Liga 2025/2026-os kiírását, miután a 33., utolsó forduló szombati játéknapján 1-0-ra győzött a Kisvárda vendégeként.
2026. Május 16. 15:00, szombat | Sport
Premier League - Kikapott Birminghamben, még nem BL-résztvevő a Liverpool
A Liverpool simán kikapott az Aston Villa otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának pénteki nyitómeccsén, így még nem tudta bebiztosítani szereplését a Bajnokok Ligája következő idényében.
2026. Május 14. 15:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Az RTL megszerezte a teljes jogcsomagot 2027-től
Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója bejelentette, hogy a csatorna a 2027/28-as idénytől kezdve megszerezte a labdarúgó Bajnokok Ligája teljes jogcsomagját.
