Hírek
2023. Szeptember 18. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar középiskolás sikere az EU Fiatal tudósok versenyén
Jelentős magyar siker született az Európai Unió által évente szervezett legrangosabb tehetségkutató verseny döntőjében.
A 14-20 éves korosztálynak kiírt EU Fiatal tudósok versenyén Laskai Szilveszter, a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja különdíjat nyert - közölte a Magyar Innovációs Szövetség vasárnap az MTI-vel.
A 34. alkalommal megrendezett versenyen a világ 37 országából 65 ezer fiatal közül választották ki a döntőbe jutókat. A Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja, Laskai Szilveszter Vontatási inverter tervezése SiC félvezetőkkel című pályázatával az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) által felajánlott különdíjat nyerte el a szeptember 12. és 17. között Brüsszelben rendezett megmérettetésen.
A döntőben Laskai Szilveszter mellett a békásmegyeri Veres Péter Gimnázium tanulója, Vida Ákos Gaming Accessibility című munkájával, valamint a tatabányai Bánki Donát Pech Antal Technikum frissen végzett diákjai, Óvári Ákos és Szőnyi Balázs Thermográfiai alapon működő vezetést támogató rendszer című munkájukkal vettek részt. Ők készítették a Magyar Innovációs Szövetség által 2022/2023. évben megrendezett 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia három elsődíjas pályázatát - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld
Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg
Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.
2026. Május 29. 13:00, péntek | Belföld
Sulyok Tamás aláírta a a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépése visszavonásáról szóló törvényt
2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld
Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.
2026. Május 29. 10:00, péntek | Belföld
NAV: bizonyítékokat foglaltak le a nyomozók az NKA-nál és a minisztériumban
A nyomozók szerdán éjszakába nyúló kutatásokat és lefoglalásokat hajtottak végre a Kulturális és Innovációs Minisztérium jogutódjánál, valamint a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél - közölte a hatóság csütörtökön az MTI-v
