Hírek
2017. Május 15. 11:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Már csak egy hét van a személyi jövedelemadó-bevallások leadására
Az idén először mindenkinek elkészítette a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) a személyi jövedelemadó-bevallás tervezetét, amit még egy hétig ellenőrizhetnek és egészíthetnek ki az adózók.
Ha nem nyúlnak hozzá és elfogadják, akkor a tervezet május 22-én adóbevallásnak minősül - közölte a NAV adószakmai szóvivője hétfőn az M1 aktuális csatorna reggeli hírfolyamában.
Kiss Péter András hozzátette: május 22-ig lehet rendelkezni az 1+1 százalékról is, amellyel az adózó eldöntheti, kinek szánja támogatását: egyháznak, civil szervezetnek vagy a nemzeti tehetségprogramnak. Akinek ügyfélkapuja van, annak egyszerű volt a dolga, mert azon keresztül mindent elintézhetett, akinek viszont nem, annak március közepéig kérnie kellett a postázást, mintegy 800 ezer ember kapott levelet a NAV-tól.
A szóvivő az adóbevallás esetleges kiegészítésére példaként hozta az ingatlankiadásból származó jövedelmet, amellyel ki kell egészíteni a NAV által készített tervezetet. Felhívta a figyelmet május 22. után az szja-bevallást már csak önellenőrzéssel lehet korrigálni. Az adózók kérhetnek részletfizetést is, ha megfizetendő adójuk 200 ezer forint alatt van, akkor 6 havit; ha e feletti összeg, akkor részletfizetési kedvezményt kell kérniük a NAV-tól - közölte a NAV adószakmai szóvivője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
