Hírek
2020. Március 24. 11:20, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kilencre emelkedett a koronavírus miatt elhunytak száma Magyarországon
Egy fiatalabb nő a koronavírus-járvány kilencedik halálos áldozata Magyarországon – derült ki kedden délelőtt az operatív törzs sajtótájékoztatóján.
Müller Cecília országos tiszti főorvos kifejtette, számos krónikus megbetegedésben szenvedett a koronavírussal megfertőződött nő, köztük szív és keringési, valamint anyagcsere betegsége is volt.
Keddre virradóra újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 187-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Bárki megfertőződhet és bárki fertőzhet
Az új koronavírussal bárki megfertőződhet és bárki fertőzhet, a kórokozó az országban mindenhol jelen van - hívta fel a figyelmet az országos tisztifőorvos a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs keddi online sajtótájékoztatóján.
Az otthonmaradás fontosságát hangsúlyozva a tisztifőorvos arra figyelmeztetett, hogy többen lehetnek azok, akiknek szervezetében jelen van a vírus, mint ahányan tüneteket mutatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
